

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Height | 300 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 330 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Exempt |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.17 mg |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 5 |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 270 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 3.9 nH |
| Core Material | Ceramic, Ferrite |
| Max DC Current | 300 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 630 µm |
| Max Width | 330 µm |
| Min Length | 570 µm |
| Min Width | 270 µm |
| Tolerance | 0.3 nH |
Stock: 3934
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00470
Ext.Price$0.00470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00470 | $0.00470 |
| 10 | $0.00365 | $0.03650 |
| 50 | $0.00319 | $0.15950 |
| 100 | $0.00279 | $0.27900 |
| 500 | $0.00243 | $1.21500 |
